Vše kolem Purple day

Začátky Purple Day

Cassidy Megan vytvořila myšlenku Purple Day v roce 2008, motivována
při tom byla jejím vlastním zápasem s epilepsií. Cassidy si klade za cíl
přimět lidi mluvit o epilepsii ve snaze rozptýlit mýty a informovat ostatní lidi s epilepsií, že nejsou sami.

Něco málo o Purple Day

Purple Day byl založen v roce 2008 devítiletou Cassidy Megan z kanadské provincie Nova Scotia, která s pomocí Epilepsy Association of Nova Scotia z myšlenky vytvořila mezinárodní úsilí věnované zvyšování povědomí o epilepsii po celém světě.

Epilepsie postihuje více než 50 milionů lidí po celém světě. To je více než roztroušená skleróza, dětská mozková obrna, svalová dystrofie a Parkinsonova choroba.

Proč fialová? Levandule je mezinárodní barva pro epilepsii. Levandule je také často spojována se samotou, která reprezentuje pocit izolace mnoha lidí s epilepsií, osoby trpící záchvatovými poruchami se tak často cítí.

Epilepsy Association of Nova Scotia se připojila v roce 2008 s cílem pomoci rozvoji nápadu Cassidy, který je nyní známý jako kampaň Purple Day. Epilepsy Association of Nova Scotia a nadace Anity Kaufmann v roce 2009 spojili své síly, aby zahájily Purple Day v mezinárodním měřítku. Jako globální sponzoři Purple Day jsou obě organizace zaměřené na podporu partnerství s jednotlivci a organizacemi po celém světě na podporu povědomí o epilepsii.

Společné úsilí AKF a EANS vedlo k zapojení mnoha organizací, škol, firem, politiků a osobností kolem světa. 26. března 2009 se přes 100 000 studentů, 95 pracovišť a 116 politiků zúčastnilo Purple Day. Hlavní sponzoři také vyvinuly marketing a materiály, které jsou k dispozici ke stažení zdarma.

AKF a EANS se zavázali k partnerství s jednotlivci a agenturami po celém světě na podporu povědomí o epilepsii. K dnešnímu dni společné úsilí AKFUS a EANS (člen agentury kanadské Epilepsie Alliance) vedlo k zapojení mnoha organizací, škol, firem, politických osobností a celebrit v zemích po celém světě.

V roce 2010 se stovky lidí zastupujících všechny kontinenty kromě Antarktidy účastnili Purple Day pro epilepsii, navýšení v roce 2011 je očekáváno.

Cassidy Megan, zakladatelka Purple Day
Začala s Purple Day, protože chtěla všem říci o epilepsii a to zejména to, že ne všechny záchvaty jsou stejné a že lidé s epilepsií jsou obyčejní lidé, stejně jako všichni ostatní. Chtěla také aby děti s epilepsií věděly, že nejsou samy. Než s touto myšlenkou přišla, bála se lidem o svém onemocnění říci, protože si myslela, že by si z ní dělaly legraci (obavy a rozpaky z toho, co by si ostatní lidé mysleli). Po tom co Epilepsy Association of Nova Scotia udělala prezentaci pro její třídu, začala s ostatními dětmi o svých záchvatech mluvit. Proto se rozhodla stát se mluvčím pro děti s epilepsií a její škola jí pomohla nastavit 26. březen jako datum prvního Purple Day (2008).

Cassidy Poselství – 2012
Vzdělávat lidi o epilepsii je velmi důležité, protože lidé potřebují vědět, co dělat, když vidí někoho záchvatu, potřebují vědět, že existují různé typy záchvatů a že se nemusí bát epilepsií nebo lidí, kteří ji mají. Vzdělání také pomáhá lidem s epilepsií vědět, že nejsou sami.