Národní den epilepsie 2010 v Brně

Ve středu 29.9.2010 u příležitosti Národního dne epilepsie uspořádalo brněnské Centrum pro epilepsie za podpory sponzorů zábavní sportovní dopoledne pro děti na hřišti ZŠ Brno – Pastviny. Zúčastnily se žáci 3-4 tříd ze dvou základních škol, kteří si zde mohli na vlastní kůži vyzkoušet baseball a na závěr sehrát přátelský baseballový turnaj. Děti i ostatní přítomní byli na úvod krátce seznámeni s problematikou epilepsie a upozorněni na existenci významného národního dne, jakým je Národní den epilepsie, připadající každoročně na 30. září. Po asi dvouhodinnovém běhání po hřišti na děti čekalo občerstvení a sladká odměna.

Večer od 19 hodin se potom pro dospělé konalo komediální divadelní představení „Miláček Anna“ v Divadle Bolka Polívka, které bylo věnováno taktéž Národnímu dni epilepsie. Úvodní řeči se ujal herec pražského divadla David Prachař, který diváky informoval o významnosti dne, jakožto o celé problematice epileptického onemocnění, a krátce představil brněnské Centrum pro epilepsie. Svoji řeč doplnil i vlastní zkušeností s epilepsií, se kterou se setkal u spolužáka ze střední školy. V předsálí divadla byly divákům k dispozici informační materiály a brožurky o epilepsii.
Věříme, že konání podobných benefičních akcí se stane i do budoucna pravidelnou záležitostí našeho centra, minimálně v rámci významných dní, jakými jsou Národní den epilepsie a březnový Purple Day, čili Mezinárodní den epilepsie.